Hakkımızda

Şirketimiz 1984 yılında kurulmuştur. 10.000 m² kapalı alanda faaliyet göstermekte olan firmamız 2019 yılından itibaren 30.000 m² kapalı alanda yeni yerinde hizmet vermeyi planlamaktadır. Dantel ambalaj 3 adet 9 renkli 2 adet 8 renkli ve 1 adet 7 renkli toplam 6 adat rotogravür baskı makinesi, 4 adet laminasyon makinesi, 4 adet çok fonksiyonlu lamine makinesinden oluşan en son teknoloji ürünü makine parkuruyla aylık 1500 tonluk bir üretim kapasitesine sahiptir. Teknolojik alt yapısının yanı sıra tecrübeli ve konusunda teknik bilgiye sahip çalışanları ile ambalaj sektörünün öncü firmalarından biridir. Rotogravür baskı konusunda uzman olan şirketimiz tek kat ve çok kat laminasyonlu baskılarda kendini kanıtlamıştır. Bopp, Cpp, Polietilen, Kağıt, Aluminyum malzemelerine işlem yapabilen firmamız tüm paydaşları ile birlikte yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları ile kendisini yenilemeyi ve gelişen teknolojiyi yakalamayı başarmıştır.  MİSYON

Ambalaj Sektöründe;
Müşteri memnuniyeti odaklı bir yönetim politikasını benimsemiş,
Sürekli gelişmeyi ilke edinen,
Yenilikçi ve dinamik kadrosu, hızlı ve esnek yapısı ile tek seferde kaliteli ve güvenli yasal gerekliliklere uygun fleksıbıl ambalaj üretimi yapan,
İnsana, çevreye, etik kurallara duyarlı bir firma olmaktır.VİZYON

Gıda Ambalaj Üretim Sektöründe Ürün Kalitesi, Güvenliği ve Hızlı Hizmet Anlayışı ile Gıda Sektöründe Yurt içi ve Yurt Dışında Tercih Edilen Bir Kuruluş Olmaktır.KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

DANTEL AMBALAJ VE BASKILI KÂĞIT SAN. VE TİC. A.Ş. aşağıdaki politikayı firma politikası olarak benimsediğini ve uygulayacağını taahhüt eder:

  • Gıda Güvenliği’ ne ve yasal prosedürlere uygun üretim yapmak,
  • Kalite Yönetimi ve Gıda Güvenliği anlayışı ile tüm çalışanlarımızın sürekli katılım ve işbirliğini sağlamak,
  • Uluslararası ve ulusal mevzuatlar ile yasalara bağlı kalmak, koşulu ile Müşteri Odaklı çalışmayı hedefleyen,
  • Bilinçli yetkin eğitimli personelimizle müşterilerimizin memnuniyetini,
  • Kalite ve Hijyen koşullarında; güvenli, sağlıklı ve hijyenik üretimlerle en üst seviyede gerçekleştirmek,
  • Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerini ve etkinliğini sürekli iyileştirme ile geliştirmektir.

Amacımız; ambalaj üretim sektöründe ürün kalitesi ve güvenilirliği açısından örnek bir kuruluş, marka olmaktır.

 

ÜRETİM

 

Dantel Ambalaj kalitesini yükselten en önemli unsurlardan biri makinalarının yeni ve son teknolojiye sahip olmasıdır.Tüm makinaları hatayı minimum seviyeye indirebilmek için Register Kontrol ve Baskı izleme sistemleri ile donatılmıştır. Dantel Ambalaj 8 Adet laminasyon makinesı ile hizmet vermektedir. Bu makineler sayesinde solventli,solventsiz laminasyon yapılabilmekte, korona atılabilmekte,register kontrolü sayesinde lamineli malzemeye parsiyel coldseal tatbik edilebilmektedir.

RENK YÖNETİMİ....

Ambalaj renklerinin ve standardizasyonunun öneminin farkında olan firmamız konuyla ilgili Renk Yönetimi ve Elektronik Renk yapma sistemini (dispensing) kurmuştur.Renk Yönetim Sistemi sayesinde Spectrofotometre tarafından tespit edilen şahit numune renkleri bilgisayara aktarılmakta daha önceden tanıtılan renler sayesinde formulize edilmekte ve renk yapma sistemi sayesinde 1/1000 g hassasiyette bu formule uyularak renkler dispensing yapılmaktadır. Ayrıca spectrofotometre sayesinde baskı sırasında renklerin standart sapmaları hesaplanmakta ve gözle fark edilmeyen renk farklılıklarına müdehale edilmektedir.

GRAFİK

Dantel Ambalaj baskı öncesi çalışmaları ve alternatif dizayn önerileri ile müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.En son teknoloji ile donatılmış bilgisayar, Renk Yönetim sistemi ile kalibre edilmiştir.Grafik birimi ile müşterilerimizin istek ve beklentilerine en hızlı biçimde karşılık verilebilmektedir.

KALİTE

Kalitenin sürekliliğini sağlamak için hammadde girişinden itibaren üretimin bütün aşamalarında ve son üründe kalite kontrol işlemleri büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Bunun için, konusunda uzman kimya mühendisi ve teknikerlerinden oluşan kadrosuyla, en son teknoloji ile donatılmış kalite kontrol laboratuvarında gerekli tüm testler yapılmaktadır. Tüm kalite kontrol işlemleri çok iyi işleyen bir kalite güvence sistemi ile takip edilmektedir.